8.1 C
Galway
Home SPORT GAA GALWAY GAA - Fixtures: (2nd - 9th October 2018)

GALWAY GAA – Fixtures: (2nd – 9th October 2018)

Junior A Football Championship

Sat, 06 Oct, Venue: TBC, (West Final), Barna V Fr Griffins/Éire Óg 17:00, 

Junior B Hurling Championship 

Sat, 06 Oct, Venue: Kenny Park, (Final), Killimor V Ballinderreen 16:00,  

Junior C Hurling Championship 

Sat, 06 Oct, Venue: Kenny Park, (Final Replay), Turloughmore V Kilbeacanty 14:30,  

Junior C1 Hurling Championship 

Sun, 07 Oct, Venue: Loughrea, (Final), Tynagh/Abbey-Duniry V Rahoon-Newcastle 13:30,  

Under 15B1 Hurling Cup

Wed, 03 Oct, Venue: Duggan Park, (Final), Skehasna-Mountbellew/Moylough V Gort 19:50, 

U15 Knockout

Tue, 02 Oct, Venue: The Priarie, (Div 1 B League Final), Salthill-Knocknacarra V Moycullen 18:00,  

Tue, 02 Oct, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Div 1 B Shield Final), Claregalway V St. James 20:00, 

Under 15B Hurling Shield

Wed, 03 Oct, Venue: Duggan Park, (Final), Kilconieron V Michael Cusacks 18:30,

Senior Football Championship 

Sat, 06 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Quarter Final), Annaghdown V St. James 15:00,
Sat, 06 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Quarter Final), Mountbellew/Moylough V Moycullen 16:45,
Sun, 07 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Quarter Final), Milltown V Salthill-Knocknacarra 14:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Quarter Final), Corofin V Caherlistrane 15:45,

Senior Football Relegation 
Sat, 06 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Play Off), St Michael’s V Kilconly 16:15,
Sat, 06 Oct, Venue: Clonbur, (Play Off), Tuam Stars V An Cheathrú Rua 16:15,

Senior Football Relegation – Group A
Sun, 07 Oct, Venue: Oughterard, (Round 1), Naomh Anna, Leitir Móir V Cortoon Shamrocks 13:00,

Senior Football Relegation – Group B
Sun, 07 Oct, Venue: TBC, (Round 1), Barna V Caltra 12:00,

Senior Hurling Championship
Sun, 07 Oct, Venue: Kenny Park, (Senior B Play-Off), Killimordaly V St Mary’s GAA Athenry 14:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Kenny Park, (Senior B Play-Off), Clarinbridge V Pádraig Pearses 15:45,

U16 Football Division 1
Tue, 02 Oct, Venue: Glenamaddy, (Div 1 N Playoff), Northern Gaels V St. Gabriels 19:30,
Sun, 07 Oct, Venue: Oranmore, (Div 1 A Quarter Final), Oranmore-Maree V Dunmore MacHales 11:00,
Sun, 07 Oct, Venue: The Priarie, (Div 1 A Quarter Final), Salthill-Knocknacarra V Monivea-Abbey 11:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Corofin GAA Pitch , (Div 1 B Quarter Final), Corofin V Claregalway 00:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Páirc na bhForbacha, (Div 1 B Quarter Final), Barna V Ballinasloe 00:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Indreabhán, (Div 1 B Quarter Final), Mícheál Breathnach V Caherlistrane 11:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Cregg, (Div 1 B Quarter Final), Annaghdown V St. James 11:00,

U16 Football Division 2
Sun, 07 Oct, Venue: Kilconly, (Div 2 A Quarter Final), Kilconly V Oughterard 11:00,
Sun, 07 Oct, Venue: An Spideal, (Div 2 A Quarter Final), An Spidéal V Tuam Stars 11:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Caltra Pitch, (Div 2 A Quarter Final), Caltra V An Fhairche – Clonbur 11:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Carna, (Div 2 B Quarter Final), Carna-Caiseal/Na Piarsaigh V Milltown 11:00,

Under 15A1 Hurling Cup
Thu, 04 Oct, Venue: Cappataggle, (Semi Final 1), Cappataggle V Kinvara 17:45,

Under 15B Hurling Cup
Sat, 06 Oct, Venue: Páirc na bhForbacha, (Semi Final 1), Cois Fharraige V Ardrahan 11:00,

Under 15C Hurling Cup
Sat, 06 Oct, Venue: Cregg, (Semi Final 2), Annaghdown V Four Roads 11:00,

Under 15C Hurling Shield
Sat, 06 Oct, Venue: Páirc an Chnoic, (Semi Final 1), Mícheál Breathnach V Portumna 11:00,

Intermediate Football Championship 
Sun, 07 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Semi Final), Oileáin Árainn V Mícheál Breathnach 14:45,
Sun, 07 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Semi Final), An Spidéal V Headford 16:30,

Intermediate Football Relegation – Group A
Sat, 06 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Glenamaddy V St Mary’s GAA Athenry 14:30,

Intermediate Football Relegation- Group B
Sun, 07 Oct, Venue: An Spideal, (Round 1), Cárna-Caiseal V St Brendan’s 12:30,

U14 Football Division 3
Tue, 02 Oct, Venue: Menlough, (Championship Semi-Final), Menlough V Cortoon Shamrocks 18:15,

U13 Football Division 2 A
Tue, 02 Oct, Venue: Tuam Stars, (Round 5), Tuam Stars V St Mary’s GAA Athenry 19:00,

Junior Football Championship
Sun, 07 Oct, Venue: Letterfrack, (West Semi Final), Renvyle V Moycullen 14:00,

Junior B Football Championship
Sat, 06 Oct, Venue: Inis Óirr, (West Semi Final ), Oileáin Árainn V An Spidéal 13:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Páirc an Chathánaigh, (West Semi Final), An Cheathrú Rua V Naomh Anna, Leitir Móir 16:00,

Junior C Football Championship
Sat, 06 Oct, Venue: Oranmore, (West Semi Final ), Oranmore-Maree V Renvyle 17:00,

Minor A Championship 
Sat, 06 Oct, Venue: The Priarie, (West Semi Final), Salthill-Knocknacarra V Naomh Anna, Leitir Móir 11:00,

Minor A Hurling Championship 
Sun, 07 Oct, Venue: Loughrea, (Quarter Final), Craughwell V Castlegar 12:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Ballinderreen, (Quarter Final), Loughrea V Turloughmore 13:30,
Mon, 08 Oct, Venue: Duggan Park , (Quarter Final), Meelick-Eyrecourt V St Mary’s GAA Athenry 19:00,
Tue, 09 Oct, Venue: Duggan Park , (Quarter Final), Clarinbridge V Ballygar 19:00,

Minor B Championship 
Sat, 06 Oct, Venue: Clifden, (West Semi Final), Clifden V Killannin 11:00,

Minor B Championship North – Group B
Thu, 04 Oct, Venue: Tuam Stars, (Round 5), Tuam Stars V Ballinasloe 20:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Kilconnell, (Round 5), St Gabriel’s V Mountbellew/Moylough 11:00,

Minor B Hurling Championship 
Sun, 07 Oct, Venue: Ballinderreen, (Quarter Final), Moycullen V Tommy Larkins 12:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Kinvara, (Quarter Final), Michael Cusacks V Gort 12:00,

Minor B1 Hurling Championship
Tue, 02 Oct, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Group 1 Play-Off), Ahascragh/Fohenagh V Killimor 19:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Lackagh, (Quarter Final), Cappataggle V Annaghdown 12:00,
Sun, 07 Oct, Venue: Carnmore, (Quarter Final), Sarsfields V Sylane 12:00,

- Advertisment -

Most Popular