7.7 C
Galway
Home SPORT GAA GALWAY GAA - Fixtures: (7th - 14th August 2018)

GALWAY GAA – Fixtures: (7th – 14th August 2018)

Ard Ri Hotel Division 6 (North)
Fri, 10 Aug, Venue: Tuam Stadium, (League Final), Tuam Stars V Kilkerrin-Clonberne 19:30,

Under 13 A1 Championship
Thu, 09 Aug, Venue: Loughrea, (Final), Kinvara V Kilnadeema-Leitrim 18:30

Under 13 B Championship
Sat, 11 Aug, Venue: Loughrea, (Final), Ballinderreen V Pádraig Pearses 11:00

Under 13 B1 Championship
Sat, 11 Aug, Venue: Loughrea, (Final), Mullagh/Kiltormer V Tynagh/Abbey-Duniry 12:00

Under 13 C Shield
Thu, 09 Aug, Venue: Loughrea, (Final), Oranmore-Maree V Mícheál Breathnach 19:30

U12 Football Group 2
Mon, 13 Aug, Venue: TBC, (League Final), Tuam Stars V Headford 19:00

All-Ireland Senior Football Semi-Final

Sat, 11 Aug, Venue: Croke Park, (Semi-Final), GALWAY vs Dublin 17:00,

All-Ireland under 21 Hurling Semi-Final

Wed, 07 Aug, Venue: Gaelic Grounds, (Semi-Final), GALWAY vs Tipperary 19:30,

All-Ireland Minor Football Semi-Final

Sat, 11 Aug, Venue: Croke Park, (Semi-Final), GALWAY vs Meath 15:00,

Under 14 A1 Shield
Mon, 13 Aug, Venue: Ballinasloe, (Semi Final 2), Ballinasloe V St Mary’s GAA Athenry 18:45,

U16 Football Division 1 North
Tue, 14 Aug, Venue: Kilconnell, (Round 1), St. Gabriels V Caherlistrane 19:00,
Tue, 14 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 1), Ballinasloe V Monivea-Abbey 19:00,

U16 Football Division 1 West
Tue, 14 Aug, Venue: Mervue, (Round 6), St. James V Barna 19:00,
Tue, 14 Aug, Venue: Páirc an Chnoic, (Round 6), Mícheál Breathnach V Moycullen 19:00,

U16 Football Division 2 North
Tue, 14 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Killererin 19:00,
Tue, 14 Aug, Venue: Tuam Stars, (Round 7), Tuam Stars V Milltown 19:00,

U16 Football Division 3
Tue, 14 Aug, Venue: Cortoon Shamrocks, (Round 9), Cortoon Shamrocks V Headford 19:00,
Tue, 14 Aug, Venue: Clonberne, (Round 9), Kilkerrin-Clonberne V Mountbellew/Moylough 19:00,
Tue, 14 Aug, Venue: Menlough, (Round 9), Menlough V St Brendan’s 19:00,

U16 Football Division 4
Tue, 14 Aug, Venue: Cregg, (Round 6), Annaghdown V Salthill-Knocknacarra 19:00,

Senior Hurling League Group 2
Thu, 09 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 6), Moycullen V Mullagh 19:30,

Division 1 League
Fri, 10 Aug, Venue: The Priarie, (Round 7), Salthill-Knocknacarra V Corofin 19:45,

Division 2 League
Sun, 12 Aug, Venue: An Spideal, (Round 5), An Spidéal V Moycullen 13:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Clonberne, (Round 7), Kilkerrin-Clonberne V Mícheál Breathnach 13:00,

Division 3 League
Sun, 12 Aug, Venue: Carna, (Round 7), Cárna-Caiseal V Williamstown 13:00,

Division 4 League
Sun, 12 Aug, Venue: Dunmore, (Round 7), Dunmore MacHales V St Brendan’s 13:00,

U15 Division 1 North
Tue, 07 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Oranmore-Maree 19:00,

Intermediate Hurling League
Tue, 07 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 7), Castlegar V Meelick-Eyrecourt 19:30,

Under 13 A Hurling Championship – Group 1
Wed, 08 Aug, Venue: Athenry, (Round 1), St Mary’s GAA Athenry V Loughrea 18:45,
Sun, 12 Aug, Venue: Lackagh, (Round 3), Turloughmore V St Mary’s GAA Athenry 12:00,

Junior Championship North – Group A
Fri, 10 Aug, Venue: Milltown, (Round 2), Milltown V Mountbellew/Moylough 19:30,
Tue, 14 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 2), Ballinasloe V Annaghdown 20:00,

Junior Championship North – Group B
Fri, 10 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Tuam Stars V Kilkerrin-Clonberne 19:30,
Sun, 12 Aug, Venue: Corofin , (Round 2), Corofin V Caherlistrane 12:00,

Junior Championship West – Group A
Sun, 12 Aug, Venue: Westside, (Round 1), St Michael’s V St. James 13:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Clonbur, (Round 1), An Fhairche – Clonbur V Moycullen 18:00,

Junior Championship West – Group B
Sun, 12 Aug, Venue: Renvyle, (Round 1), Renvyle V Claregalway 13:00,
Sun, 12 Aug, Venue: The Priarie, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Mícheál Breathnach 13:00,

Junior A Championship North – Group A
Fri, 10 Aug, Venue: Monivea, (Round 2), Monivea-Abbey V Killererin 19:30,
Fri, 10 Aug, Venue: Caltra Pitch, (Round 2), Caltra V Corofin 19:30,

Junior A Championship North – Group B
Fri, 10 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Dunmore MacHales 19:30,
Fri, 10 Aug, Venue: Ballymacward, (Round 2), Pádraig Pearses V Glinsk 19:30,

Junior A Championship West – Group A
Sun, 12 Aug, Venue: Ros Muc, (Round 1), Na Piarsaigh V Barna 13:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Crestwood, (Round 1), Fr Griffins/Éire Óg V Oughterard 13:00,

Junior A Championship West – Group B
Sun, 12 Aug, Venue: Páirc an Chathánaigh, (Round 1), An Cheathrú Rua V Naomh Anna, Leitir Móir 13:00,
Sun, 12 Aug, Venue: The Priarie, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Killannin 18:00,

Junior B Championship North – Group A
Sun, 12 Aug, Venue: Menlough, (Round 2), Menlough V Tuam Stars 12:00,
Mon, 13 Aug, Venue: Kilconly, (Round 2), Kilconly V Headford 19:30,

Junior B Championship North – Group B
Sun, 12 Aug, Venue: Brownesgrove, (Round 3), Cortoon Shamrocks V Claregalway 18:00,

Junior C Hurling Championship – Group 1
Fri, 10 Aug, Venue: Kilbeacanty, (Round 7), Kilbeacanty V Menlo Emmetts 19:00,
Fri, 10 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 7), Ballinasloe V Oranmore-Maree 19:00,
Fri, 10 Aug, Venue: Craughwell, (Round 7), Craughwell V Killimordaly 19:00,

Junior C Hurling Championship – Group 2
Tue, 07 Aug, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 7), Ballygar V Sarsfields 19:30,
Fri, 10 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 7), Tommy Larkins V Clarinbridge 19:00,
Fri, 10 Aug, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 7), Meelick-Eyrecourt V Ballinderreen 19:00,

Junior C Championship North – Group A
Fri, 10 Aug, Venue: Cregg, (Round 2), Annaghdown V Kiltormer 19:30,
Sun, 12 Aug, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V Loughrea 12:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Corofin , (Round 2), Corofin V St Brendan’s 18:00,

Junior C Championship North – Group B
Sun, 12 Aug, Venue: Milltown, (Round 2), Milltown V St. Gabriels 12:00,

Junior C1 Hurling Championship – Group 1
Thu, 09 Aug, Venue: Skehana, (Round 7), Skehasna-Mountbellew/Moylough V An Spidéal 19:00,
Fri, 10 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 7), Moycullen V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Fri, 10 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 7), Tynagh/Abbey-Duniry V Kilnadeema-Leitrim 19:00,

Junior C1 Hurling Championship – Group 2
Sun, 12 Aug, Venue: Tuam, (Round 7), Tuam V Gort 12:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Cregg, (Round 7), Annaghdown V St Thomas 12:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Kinvara, (Round 7), Kinvara V Craughwell 12:00,
Sun, 12 Aug, Venue: Tonabrocky, (Round 7), Rahoon-Newcastle V Mullagh 12:00,

- Advertisment -

Most Popular