GALWAY GAA – Fixtures: (4th – 11th September 2018)

0
605
Corofin football

U16 Football Division 4
Fri, 07 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Championship Final), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 18:30

U 13 A Hurling Shield
Wed, 05 Sep, Venue: Loughrea, (Final Replay), St Mary’s GAA Athenry V Sarsfields 18:30

U12 Football Group 2
Sun, 09 Sep, Venue: Brownesgrove, (Shield Final), Dunmore MacHales V Annaghdown 11:00, 

U12 Football Group 4
Tue, 04 Sep, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Shield Final Playoff), Moycullen V Claregalway 19:00, 

U12 Football Group 6
Sun, 09 Sep, Venue: Brownesgrove, (Shield Final), Kilconly V Northern Gaels 12:00, 

Senior Football Championship – Group 1
Sat, 08 Sep, Venue: Corofin , (Round 4), Claregalway V Cortoon Shamrocks 18:00,
Sat, 08 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), St. James V An Cheathrú Rua 18:00,

Senior Football Championship – Group 2
Sun, 09 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), Barna V Salthill-Knocknacarra 14:15,
Sun, 09 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), Tuam Stars V Killannin 16:00,

Senior Football Championship – Group 3
Sat, 08 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 4), Kilconly V Killererin 17:45,
Sun, 09 Sep, Venue: Clonbur, (Round 4), Naomh Anna, Leitir Móir V Caherlistrane 14:30,

Senior Football Championship – Group 4
Sat, 08 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), Moycullen V Milltown 17:45,
Sun, 09 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 4), St Michael’s V Caltra 16:15,

U12 Hurling Group 1 Shield
Thu, 06 Sep, Venue: Castlegar Pitch, (Semi Final ), Castlegar V Annaghdown 18:30,

U 16 A Hurling Championship 
Wed, 05 Sep, Venue: Loughrea, (Semi Final 2), St Mary’s GAA Athenry V Carnmore 18:30,
Thu, 06 Sep, Venue: Kenny Park, (Semi Final 1), Clarinbridge V Loughrea 18:30,

Intermediate Football Championship – Group 1
Sat, 08 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 3), Williamstown V Glenamaddy 16:00,
Sat, 08 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 3), Menlough V Oranmore-Maree 16:00,

Intermediate Football Championship – Group 2
Sat, 08 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 3), Mícheál Breathnach V Oughterard 16:15,
Sat, 08 Sep, Venue: Corofin , (Round 3), St Brendan’s V An Spidéal 16:15,

Intermediate Football Championship – Group 3
Sun, 09 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 3), Kilkerrin-Clonberne V St Mary’s GAA Athenry 14:30,
Sun, 09 Sep, Venue: An Spideal, (Round 3), Dunmore MacHales V Clifden 14:30,

Intermediate Football Championship – Group 4
Sun, 09 Sep, Venue: An Spideal, (Round 3), Oileáin Árainn V St. Gabriels 13:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Clonbur, (Round 3), Cárna-Caiseal V Headford 13:00,

U14 Football Division 1
Sun, 09 Sep, Venue: Monivea, (Div 1 N Playoff), Monivea-Abbey V Tuam Stars 11:00,

U14 Football Division 1 North
Tue, 04 Sep, Venue: Athenry, (Round 6), St Mary’s GAA Athenry V Caherlistrane 19:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 7), Mountbellew/Moylough V St Mary’s GAA Athenry 11:00,
Tue, 11 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 5), Corofin V St Mary’s GAA Athenry 19:00,

U14 Football Division 2
Fri, 07 Sep, Venue: Páirc an Chnoic, (Div 2 West Playoff), Mícheál Breathnach V An Cheathrú Rua 19:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Kinvara, (Div 2 N Playoff), Kinvara V Kilconly 11:00,

U14 Football Division 3
Tue, 04 Sep, Venue: Barnaderg , (Shield Semi-Final), Killererin V St Brendan’s 19:00,

Under 15 A Hurling Championship – Group 1
Thu, 06 Sep, Venue: Clarinbridge, (Round 2), Clarinbridge V St Mary’s GAA Athenry 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Craughwell, (Round 2), Craughwell V Sarsfields 18:00,

Under 15 A Hurling Championship – Group 2
Thu, 06 Sep, Venue: Moycullen, (Round 2), Moycullen V Turloughmore 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Loughrea, (Round 2), Loughrea V Oranmore-Maree 18:00,

Under 15 A1 Hurling Championship – Group 1
Thu, 06 Sep, Venue: Castlegar, (Round 2), Castlegar V Cappataggle 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Kilnadeema, (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V Ballinasloe 18:00,

Under 15 A1 Hurling Championship – Group 2
Thu, 06 Sep, Venue: Woodford, (Round 2), Tommy Larkins V Kinvara 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Carnmore 18:00,

Under 15 B Hurling Championship – Group 1
Thu, 06 Sep, Venue: Na Forbacha, (Round 2), Cois Fharraige V Tynagh/Abbey-Duniry 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Kilbeacanty, (Round 2), Michael Cusacks V Mullagh/Kiltormer 18:00,

Under 15 B Hurling Championship – Group 2
Thu, 06 Sep, Venue: Kilconieron, (Round 2), Kilconieron V Ardrahan 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Ballymacward, (Round 2), Pádraig Pearses V Abbeyknockmoy 18:30,

Under 15 B1 Hurling Championship – Group 1
Thu, 06 Sep, Venue: Sylane, (Round 2), Sylane V Gort 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: The Priarie, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V Skehasna-Mountbellew/Moylough 18:00,

Under 15 B1 Hurling Championship – Group 2
Thu, 06 Sep, Venue: Castledaly, (Round 2), St Thomas V Meelick-Eyrecourt 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Tonabrocky, (Round 2), Rahoon-Newcastle V Killimor 18:00,

Under 15 C Hurling Championship – Group 1
Thu, 06 Sep, Venue: Ahascragh, (Round 3), Ahascragh/Fohenagh V Ballinderreen 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Four Roads Hurling Club, (Round 3), Four Roads V Pádraig Pearses 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Craughwell, (Round 3), Craughwell V Mícheál Breathnach 18:00,

Under 15 C Hurling Championship – Group 2
Thu, 06 Sep, Venue: Ballygar, (Round 3), Ballygar V Portumna 18:00,
Thu, 06 Sep, Venue: Ballyloughane, (Round 3), Liam Mellows V Tuam 18:00,

Intermediate Hurling Championship – Group 1
Fri, 07 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), Castlegar V Annaghdown 18:30,
Sun, 09 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), Kilconieron V Killimor 15:30,
Sun, 09 Sep, Venue: Loughrea, (Round 4), Kiltormer V Kilbeacanty 15:30,

Junior A Hurling Championship 
Fri, 07 Sep, Venue: Ballinderreen, (Quarter Final), Clarinbridge V St Mary’s GAA Athenry 18:30,
Sat, 08 Sep, Venue: Loughrea, (Quarter Final), Craughwell V Sarsfields 17:30,

U13 Football Division 1B
Tue, 04 Sep, Venue: Killannin Community Pitch, (Round 4), Killannin V Claregalway 19:00,

U13 Football Division 3 A
Tue, 04 Sep, Venue: Kilconly, (Round 3), Kilconly V Ballinasloe 19:00,
Fri, 07 Sep, Venue: Ballygar, (Round 4), St Brendan’s V Headford 19:00,
Tue, 11 Sep, Venue: Milltown GAA, (Round 4), Milltown V Kilconly 19:00,

U13 Football Division 3 B
Tue, 04 Sep, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), Caltra V Northern Gaels 19:00,
Fri, 07 Sep, Venue: Caltra Pitch, (Round 4), Caltra V Killererin 19:00,
Fri, 07 Sep, Venue: Glenamaddy, (Round 4), Northern Gaels V Cortoon Shamrocks 19:00,

Junior Championship North – Group A
Sat, 08 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 3), Mountbellew/Moylough V Annaghdown 18:00,

Junior Championship West – Group A
Sat, 08 Sep, Venue: Clonbur, (Round 3), An Fhairche – Clonbur V St Michael’s 18:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Moycullen 12:00,

Junior Championship West – Group B
Sat, 08 Sep, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Renvyle 18:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 3), Claregalway V Mícheál Breathnach 12:00,

Junior Football Championship
Fri, 07 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Relegation Play-Off), Tuam Stars V Milltown 19:00,

Junior A Championship West – Group A
Sat, 08 Sep, Venue: Crestwood, (Round 3), Fr Griffins/Éire Óg V Na Piarsaigh 18:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 3), Barna V Oughterard 18:00,

Junior A Championship West – Group B
Sat, 08 Sep, Venue: Killannin, (Round 3), Killannin V Naomh Anna, Leitir Móir 18:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Páirc an Chathánaigh, (Round 3), An Cheathrú Rua V Salthill-Knocknacarra 18:00,

Junior A Football Championship
Fri, 07 Sep, Venue: Menlough, (Semi Final), Monivea-Abbey V Pádraig Pearses 19:00,
Sat, 08 Sep, Venue: Barnaderg , (Semi Final), Corofin V Glinsk 18:00,

Junior B Hurling Championship 
Sat, 08 Sep, Venue: Duggan Park , (Semi-Final), Killimor V Loughrea 17:30,
Sun, 09 Sep, Venue: Kenny Park, (Quarter Final Replay), Oranmore-Maree V Killimordaly 14:00,

Junior B Football Championship
Fri, 07 Sep, Venue: Monivea, (Semi Final), Claregalway V Menlough 19:00,

Junior C Hurling Championship 
Sat, 08 Sep, Venue: Loughrea, (Semi-Final), Sarsfields V Kilbeacanty 16:00,

Junior C Championship North – Group A
Sun, 09 Sep, Venue: Corofin , (Round 4), Corofin V Annaghdown 12:00,

Junior C Hurling Championship 
Thu, 06 Sep, Venue: Carnmore, (Play Off Rd1), Craughwell V Annaghdown 18:30,
Sat, 08 Sep, Venue: Duggan Park , (Quarter Final), Kilnadeema-Leitrim V St Thomas 16:00,
Sun, 09 Sep, Venue: Loughrea, (Play Off Rd1), Kinvara V Mullagh 14:00,

Minor A Championship North – Group A
Tue, 04 Sep, Venue: Glenamaddy, (Round 1), Northern Gaels V Caherlistrane 19:00,
Tue, 04 Sep, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 1), Claregalway V Corofin 19:00,

Minor A Championship North – Group B
Tue, 04 Sep, Venue: Athenry, (Round 1), St Mary’s GAA Athenry V Monivea-Abbey 19:00,

Minor A Hurling Championship – Group 2
Sun, 09 Sep, Venue: Clarinbridge, (Round 1), Turloughmore V Salthill-Knocknacarra 17:30,

Minor B Championship North – Group A
Tue, 04 Sep, Venue: Headford, (Round 1), Headford V St Brendan’s 19:00,
Tue, 04 Sep, Venue: Caltra Pitch, (Round 1), Caltra V Dunmore MacHales 19:00,

Minor B Championship North – Group B
Tue, 04 Sep, Venue: Cregg, (Round 1), Annaghdown V Tuam Stars 19:00,
Tue, 04 Sep, Venue: Ballinasloe, (Round 1), Ballinasloe V St Gabriel’s 19:00,

Minor B Hurling Championship – Group 1
Wed, 05 Sep, Venue: Ardrahan, (Round 5), Ardrahan V Michael Cusacks 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 5), Pádraig Pearses V Kilconieron 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 5), Moycullen V Mullagh/Kiltormer 18:30,

Minor B Hurling Championship – Group 2
Wed, 05 Sep, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 5), Carnmore V Tommy Larkins 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 5), Kilnadeema-Leitrim V Rahoon-Newcastle 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 5), Gort V St Thomas 18:30,

Minor C Championship North 
Tue, 04 Sep, Venue: Menlough, (Round 1), Menlough V Kilconly 19:00,
Wed, 05 Sep, Venue: Milltown GAA, (Round 1), Milltown V Cortoon Shamrocks 19:00,

Minor C Championship West
Tue, 04 Sep, Venue: Indreabhán, (Round 2), Mícheál Breathnach V Kinvara 19:00,
Tue, 04 Sep, Venue: An Spideal, (Round 2), An Spidéal V An Fhairche – Clonbur 19:00,

Minor B1 Hurling Group 1
Wed, 05 Sep, Venue: Ballinderreen, (Round 6), Ballinderreen V Ahascragh/Fohenagh 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Portumna, (Round 6), Portumna V Sarsfields 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Kinvara, (Round 6), Kinvara V Killimor 18:30,

Minor B1 Hurling Group 2
Wed, 05 Sep, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 6), Cois Fharraige V Skehasna-Mountbellew/Moylough 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Cregg, (Round 6), Annaghdown V Abbeyknockmoy 18:30,
Wed, 05 Sep, Venue: Oranmore-Maree, (Round 6), Oranmore-Maree V Sylane 18:30,