4.5 C
Galway
Home SPORT GAA GALWAY GAA - Fixtures: (25th September - 2nd October 2018)

GALWAY GAA – Fixtures: (25th September – 2nd October 2018)

Junior B Football Championship

Sun, 30 Sep, Venue: Tuam Stadium, (North Final), Menlough V Headford 15:00,  

Under 15A1 Hurling Shield

Wed, 26 Sep, Venue: Duggan Park , (Final), Castlegar V Carnmore 18:30,  

U12 Hurling Group 3 Cup

Thu, 27 Sep, Venue: Duggan Park , (Final), Gort V Kinvara 18:30,  

U12 Hurling Group 5 Cup

Thu, 27 Sep, Venue: Duggan Park , (Final Replay), Ahascragh/Fohenagh V St Dominics 19:30,  

U12 Football Group 4

Tue, 25 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Shield Final), Salthill-Knocknacarra V Moycullen 18:00,  

Cahill Cup 

Sat, 29 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Final), Williamstown V An Fhairche – Clonbur 17:00, 

Senior A Hurling Championship – Group 1
Sat, 29 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 5), Kilnadeema-Leitrim V Liam Mellows 15:30,
Sat, 29 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 5), St Thomas V Castlegar 15:30,
Sun, 30 Sep, Venue: Loughrea, (Round 5), Craughwell V Tommy Larkins 12:00,

Senior A Hurling Championship – Group 2
Sun, 30 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 5), Loughrea V Gort 13:30,
Sun, 30 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 5), Cappataggle V Sarsfields 13:30,
Sun, 30 Sep, Venue: Loughrea, (Round 5), Mullagh V Portumna 13:30,

Senior B Hurling Championship – Group 1
Fri, 28 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 5), Ballinderreen V Killimordaly 19:00,
Sat, 29 Sep, Venue: Loughrea, (Round 5), Turloughmore V Ahascragh/Fohenagh 15:30,
Sun, 30 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 5), Clarinbridge V Beagh 15:00,

Senior B Hurling Championship – Group 2
Sat, 29 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 5), Ardrahan V Abbeyknockmoy 15:00,
Sat, 29 Sep, Venue: Loughrea, (Round 5), Pádraig Pearses V Tynagh/Abbey-Duniry 17:00,
Sat, 29 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Moycullen 17:00,

U16 Football Division 1
Tue, 25 Sep, Venue: Westside, (Div 1 W Playoff), St Michael’s V Moycullen 18:15,

Under 15A Hurling Shield
Sat, 29 Sep, Venue: Athenry, (Semi Final 1), St Mary’s GAA Athenry V Moycullen 11:00,
Sat, 29 Sep, Venue: Oranmore, (Semi Final 2), Oranmore-Maree V Sarsfields 12:00,

Under 15A1 Hurling Cup
Tue, 25 Sep, Venue: Killimor, (Semi Final 2), Killimordaly V Kilnadeema-Leitrim 18:30,
Mon, 01 Oct, Venue: Cappataggle, (Semi Final 1), Cappataggle V Kinvara 17:45,

Under 15B Hurling Cup
Tue, 25 Sep, Venue: Ardrahan, (Group 2 playoff), Ardrahan V Kilconieron 18:00,

Under 15B1 Hurling Cup
Sat, 29 Sep, Venue: Gort GAA Grounds, (Semi Final 1), Gort V Killimor 11:00,
Sat, 29 Sep, Venue: Castledaly, (Semi Final 2), St Thomas V Skehasna-Mountbellew/Moylough 11:00,

Under 15B1 Hurling Shield
Sat, 29 Sep, Venue: Tonabrocky, (Semi Final 2), Rahoon-Newcastle V Sylane 11:00,

Under 15C Hurling Cup
Sat, 29 Sep, Venue: Páirc an Chnoic, (Playoff 2), Mícheál Breathnach V Four Roads 11:00,

Under 15C Hurling Shield
Sat, 29 Sep, Venue: Ballyloughane, (Semi Final 2), Liam Mellows V Ahascragh/Fohenagh 11:00,
Sat, 29 Sep, Venue: Portumna, (Quarter Final 3), Portumna V Craughwell 11:00,

U14 Football Division 1
Sun, 30 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Div 1 A Shield Semi-Final), Corofin V Ballinasloe 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Cregg, (Div 1 B Shield Semi-Final), Annaghdown V Mountbellew/Moylough 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Dunmore, (Div 1 B Shield Semi-Final), Dunmore MacHales V Barna 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Oranmore, (Div 1 B Championship Semi-Final), Oranmore-Maree V Tuam Stars 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Div 1 B Championship Semi-Final), Moycullen V Monivea-Abbey 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: The Priarie, (Div 1 A Championship Semi – Final), Salthill-Knocknacarra V Killannin 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Mervue, (Div 1 A Championship Semi – Final), St. James V Claregalway 18:00,

U14 Football Division 2
Sun, 30 Sep, Venue: Kilconly, (Div 2 B Quarter Final), Kilconly V Mícheál Breathnach 11:30,
Sun, 30 Sep, Venue: Clifden, (Div 2 A Shield Semi-Final), Clifden V Headford 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Clonberne, (Div 2 A Shield Semi-Final), Kilkerrin-Clonberne V Craughwell 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Páirc an Chathánaigh, (Div 2 B Shield Semi-Final), An Cheathrú Rua V Loughrea Gaelic Football 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Westside, (Div 2 A Championship Semi-Final), St Michael’s V Clarinbridge 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: An Spideal, (Div 2 A Championship Semi-Final), An Spidéal V Oughterard 11:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Carna, (Div 2 B Championship Semi-Final), Carna-Caiseal/Na Piarsaigh V Naomh Anna, Leitir Móir 11:00,

U14 Football Division 3
Sun, 30 Sep, Venue: Kilconnell, (Championship Semi-Final), St Gabriel’s V Northern Gaels 11:00,

Intermediate Hurling Championship – Group 1
Sun, 30 Sep, Venue: Ballinderreen, (Round 7), Kilbeacanty V Annaghdown 15:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Castledaly, (Round 7), Kilconieron V Castlegar 15:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Gort, (Round 7), Killimor V Kinvara 15:00,

Intermediate Hurling Championship – Group 2
Sun, 30 Sep, Venue: Carnmore, (Round 5), An Spidéal V Meelick-Eyrecourt 12:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 5), Rahoon-Newcastle V Oranmore-Maree 12:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Lackagh, (Round 5), Carnmore V Sylane 12:00,

U13 Football Division 3 B
Wed, 26 Sep, Venue: Glinsk G.A.A.Pitch, (Round 6), Northern Gaels V Caltra 18:30,

Junior 1 Hurling Championship – Group 1
Sat, 29 Sep, Venue: Páirc an Chnoic, (Round 3), Mícheál Breathnach V Salthill-Knocknacarra 16:30,

Junior Football Championship
Sun, 30 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Semi Final), Kilkerrin-Clonberne V Mountbellew/Moylough 13:30,

Junior B Hurling Championship 
Sat, 29 Sep, Venue: Kinvara, (Semi-Final Replay), Oranmore-Maree V Ballinderreen 15:00,

Junior C1 Hurling Championship 
Sun, 30 Sep, Venue: Castledaly, (Semi-Final), Tynagh/Abbey-Duniry V Gort 16:30,
Sun, 30 Sep, Venue: Gort, (Semi-Final), Rahoon-Newcastle V Kilnadeema-Leitrim 16:30,

Minor A Championship 
Fri, 28 Sep, Venue: Clonberne, (North Semi Final), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V Claregalway 20:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Páirc na bhForbacha, (West Semi Final), Barna V Moycullen 15:00,
Sun, 30 Sep, Venue: Glenamaddy, (North Semi Final ), Northern Gaels V Monivea-Abbey 13:00,

Minor B Championship North – Group B
Thu, 27 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 4), Mountbellew/Moylough V Tuam Stars 19:30,

Minor B Championship West 
Sat, 29 Sep, Venue: Clifden, (Round 3), Clifden V Killannin 11:30,
Sat, 29 Sep, Venue: Páirc an Chathánaigh, (Round 3), An Cheathrú Rua V St. James 11:30,

Minor C Championship North 
Sat, 29 Sep, Venue: Kilconly, (Round 3), Kilconly V Cortoon Shamrocks 17:00,

- Advertisment -

Most Popular