GALWAY GAA – Fixtures: (11th – 18th September 2018)

0
366
GAA Fixtures

U 16 A Hurling Championship 
Mon, 17 Sep, Venue: Duggan Park, (Final), Clarinbridge V St Mary’s GAA Athenry 19:00,

U13 Football Division 1A
Sun, 16 Sep, Venue: Headford, (League Final), Corofin V Caherlistrane 12:00, 

U13 Football Division 1B
Thu, 13 Sep, Venue: Ros Muc, (Shield Final), Clifden V Killannin 18:30, 

U13 Football Division 2 B
Fri, 14 Sep, Venue: TBC, (League Final), Mícheál Breathnach V An Spidéal 18:30, 
Fri, 14 Sep, Venue: Páirc Ros a’Mhíl, (Shield Final), St. James V Naomh Anna, Leitir Móir 18:45, 

U13 Football Division 4
Sun, 16 Sep, Venue: Headford, (League Final), Salthill-Knocknacarra V Claregalway 01:30, 

U12 Hurling Group 1 Cup
Sat, 15 Sep, Venue: Carnmore, (Final), Clarinbridge V Sarsfields 13:00

U12 Football Group 4
Sun, 16 Sep, Venue: Caherlistrane, (League Final), Oranmore-Maree V Barna 17:00,

U12 Football Group 5
Sun, 16 Sep, Venue: Caltra Pitch, (League Final), Craughwell V Loughrea Gaelic Football 12:00,

U12 Hurling Group 6 Cup
Sat, 15 Sep, Venue: Carnmore, (Final), Ballinderreen V Pádraig Pearses 12:00

U12 Football Group 9
Sun, 16 Sep, Venue: Caltra Pitch, (League Final), Mountbellew/Moylough V Menlough 11:00, 

U12 Football Group 10
Sun, 16 Sep, Venue: Caherlistrane, (League Final), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 18:00, 

U12 Hurling Group 1 Shield
Sat, 15 Sep, Venue: Carnmore, (Final), St Mary’s GAA Athenry V Castlegar 11:00

Senior A Hurling Championship – Group 1
Sat, 15 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), Castlegar V Craughwell 17:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 4), Tommy Larkins V Kilnadeema-Leitrim 16:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), St Thomas V Liam Mellows 17:30,

Senior A Hurling Championship – Group 2
Sat, 15 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 4), Portumna V Cappataggle 16:00,
Sat, 15 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), Mullagh V Gort 16:00,
Sat, 15 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 4), Sarsfields V Loughrea 17:30,

Senior B Hurling Championship – Group 1
Sun, 16 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), Beagh V Ballinderreen 12:00,
Sun, 16 Sep, Venue: New Inn, (Round 4), Turloughmore V Killimordaly 15:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 4), Ahascragh/Fohenagh V Clarinbridge 17:30,

Senior B Hurling Championship – Group 2
Sat, 15 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), Moycullen V Pádraig Pearses 17:30,
Sat, 15 Sep, Venue: Loughrea, (Round 4), Ardrahan V Tynagh/Abbey-Duniry 17:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Loughrea, (Round 4), Abbeyknockmoy V St Mary’s GAA Athenry 13:30,

U16 Football Division 1 North
Tue, 11 Sep, Venue: Ballinasloe, (Round 3), Ballinasloe V Dunmore MacHales 18:45,

U16 Football Division 2
Tue, 18 Sep, Venue: Oughterard, (Div 2 West Playoff), Oughterard V Naomh Anna, Leitir Móir 18:30,

U16 Football Division 2 North
Tue, 11 Sep, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Tuam Stars 18:45,

U14 Football Division 1
Wed, 12 Sep, Venue: Monivea, (Div 1 N Playoff), Monivea-Abbey V Tuam Stars 19:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Oranmore-Maree, (Div 1 B Quarter Final), Oranmore-Maree V Mountbellew/Moylough 11:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Div 1 B Quarter Final), Moycullen V Dunmore MacHales 11:30,

U14 Football Division 1 North
Tue, 11 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 5), Corofin V St Mary’s GAA Athenry 19:00,

U14 Football Division 2
Fri, 14 Sep, Venue: Headford, (Div 2 A Quarter Final), Headford V St Michael’s 19:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Oughterard, (Div 2 A Quarter Final), Oughterard V Craughwell 11:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Clarinbridge, (Div 2 A Quarter Final), Clarinbridge V Clifden 11:30,
Sun, 16 Sep, Venue: An Spideal, (Div 2 A Quarter Final), An Spidéal V Kilkerrin-Clonberne 11:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Carna, (Div 2 B Quarter Final), Carna-Caiseal/Na Piarsaigh V Loughrea Gaelic Football 11:30,

Under 15 A Hurling Championship – Group 1
Thu, 13 Sep, Venue: Clarinbridge, (Round 3), Clarinbridge V Craughwell 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Athenry, (Round 3), St Mary’s GAA Athenry V Sarsfields 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Athenry, (Round 1), St Mary’s GAA Athenry V Craughwell 18:00,

Under 15 A Hurling Championship – Group 2
Thu, 13 Sep, Venue: Moycullen, (Round 3), Moycullen V Loughrea 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Lackagh, (Round 3), Turloughmore V Oranmore-Maree 18:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Moycullen, (Round 2), Moycullen V Turloughmore 12:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Lackagh, (Round 1), Turloughmore V Loughrea 18:00,

Under 15 A1 Hurling Championship – Group 1
Thu, 13 Sep, Venue: Castlegar, (Round 3), Castlegar V Kilnadeema-Leitrim 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Cappataggle, (Round 3), Cappataggle V Ballinasloe 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Ballinasloe, (Round 1), Ballinasloe V Castlegar 18:00,

Under 15 A1 Hurling Championship – Group 2
Thu, 13 Sep, Venue: Woodford, (Round 3), Tommy Larkins V Killimordaly 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Kinvara, (Round 3), Kinvara V Carnmore 18:00,

Under 15 B Hurling Championship – Group 1
Thu, 13 Sep, Venue: An Spideal, (Round 3), Cois Fharraige V Michael Cusacks 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Tynagh, (Round 3), Tynagh/Abbey-Duniry V Mullagh/Kiltormer 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Tynagh, (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Michael Cusacks 18:00,

Under 15 B Hurling Championship – Group 2
Thu, 13 Sep, Venue: Kilconieron, (Round 3), Kilconieron V Pádraig Pearses 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Ardrahan, (Round 3), Ardrahan V Abbeyknockmoy 18:00,

Under 15 B1 Hurling Championship – Group 1
Thu, 13 Sep, Venue: Sylane, (Round 3), Sylane V Salthill-Knocknacarra 18:00,
Sat, 15 Sep, Venue: Gort, (Round 3), Gort V Skehasna-Mountbellew/Moylough 11:00,

Under 15 B1 Hurling Championship – Group 2
Thu, 13 Sep, Venue: Castledaly, (Round 3), St Thomas V Rahoon-Newcastle 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Clonfert, (Round 3), Meelick-Eyrecourt V Killimor 18:00,

Under 15 C Hurling Championship – Group 1
Thu, 13 Sep, Venue: Ahascragh, (Round 4), Pádraig Pearses V Ahascragh/Fohenagh 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen V Craughwell 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Indreabhán, (Round 4), Mícheál Breathnach V Four Roads 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Ahascragh, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh V Four Roads 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Craughwell, (Round 5), Craughwell V Pádraig Pearses 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Indreabhán, (Round 5), Mícheál Breathnach V Ballinderreen 18:00,

Under 15 C Hurling Championship – Group 2
Thu, 13 Sep, Venue: Portumna, (Round 4), Portumna V Liam Mellows 18:00,
Thu, 13 Sep, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Ballygar 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Ballygar, (Round 3), Ballygar V Portumna 18:00,
Mon, 17 Sep, Venue: Ballyloughane, (Round 5), Liam Mellows V Annaghdown 18:00,

Intermediate Hurling Championship – Group 1
Fri, 14 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 5), Annaghdown V Kinvara 18:00,
Fri, 14 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 5), Kilbeacanty V Castlegar 19:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Loughrea, (Round 5), Killimor V Kiltormer 12:00,

Intermediate Hurling Championship – Group 2
Sat, 15 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), Oranmore-Maree V An Spidéal 16:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 4), Sylane V Rahoon-Newcastle 13:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 4), Carnmore V Meelick-Eyrecourt 16:00,

Junior A Hurling Championship 
Sat, 15 Sep, Venue: Loughrea, (Quarter Final), Liam Mellows V Ballygar 16:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Carnmore, (Relegation Play-off), Bearna-Na Forbacha V Ardrahan 12:00,

U13 Football Division 2 A
Fri, 14 Sep, Venue: Kinvara, (Round 2), Kinvara V St Mary’s GAA Athenry 18:30,

U13 Football Division 3 A
Tue, 11 Sep, Venue: Milltown GAA, (Round 4), Milltown V Kilconly 19:00,
Fri, 14 Sep, Venue: Ballinasloe, (Round 5), Ballinasloe V Milltown 19:00,

U13 Football Division 3 B
Fri, 14 Sep, Venue: Killererin GAA Pitch, (Round 5), Killererin V Northern Gaels 19:00,
Fri, 14 Sep, Venue: Brownesgrove, (Round 5), Cortoon Shamrocks V Caltra 19:00,

Junior Championship West – Group A
Sun, 16 Sep, Venue: Clonbur, (Round 1), An Fhairche – Clonbur V Moycullen 15:00,

Junior Football Championship
Sun, 16 Sep, Venue: Tuam Stadium, (North Semi Final), Mountbellew/Moylough V Kilkerrin-Clonberne 14:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Mountbellew, (North Semi Final), Corofin V Ballinasloe 15:30,

Junior B Hurling Championship 
Sun, 16 Sep, Venue: Kinvara, (Semi-Final), Ballinderreen V Oranmore-Maree 17:00,

Junior C Hurling Championship 
Sat, 15 Sep, Venue: Carnmore, (Semi-Final), Turloughmore V Menlo Emmetts 17:30,

Junior C Championship North – Group A
Sun, 16 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 5), Mountbellew/Moylough V Corofin 17:30,

Junior C Championship North – Group B
Wed, 12 Sep, Venue: Caherlistrane, (Round 5), Caherlistrane V Milltown 18:45,

Junior C Championship West – Group B
Sun, 16 Sep, Venue: Letterfrack, (Round 2), Renvyle V Killannin 14:00,

Junior C Football Championship
Sun, 16 Sep, Venue: Indreabhán, (West Semi Final), Mícheál Breathnach V Gaeil na Gaillimhe 16:00,

Junior C1 Hurling Championship 
Sat, 15 Sep, Venue: Lackagh, (Quarter Final), Skehasna-Mountbellew/Moylough V Rahoon-Newcastle 17:30,
Sun, 16 Sep, Venue: Clarinbridge, (Quarter Final), An Spidéal V Gort 12:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Craughwell, (Play Off Final), Annaghdown V Mullagh 12:00,

Minor A Championship North – Group A
Fri, 14 Sep, Venue: Caherlistrane, (Round 2), Caherlistrane V Claregalway 18:30,
Sat, 15 Sep, Venue: Corofin , (Round 2), Corofin V Northern Gaels 17:00,

Minor A Championship North – Group B
Fri, 14 Sep, Venue: Monivea, (Round 2), Monivea-Abbey V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 18:30,

Minor A Championship West – Group A
Wed, 12 Sep, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 2), Barna V Oranmore-Maree 18:45,
Wed, 12 Sep, Venue: Westside, (Round 2), St Michael’s V Naomh Anna, Leitir Móir 18:45,
Sat, 15 Sep, Venue: Leitir Móir, (Round 3), Naomh Anna, Leitir Móir V Oranmore-Maree 11:30,

Minor A Championship West – Group B
Thu, 13 Sep, Venue: Maigh Cuilinn, (Round 3), Moycullen V Oughterard 18:45,

Minor A Hurling Championship – Group 1
Wed, 12 Sep, Venue: Loughrea, (Round 5), Clarinbridge V Killimordaly 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Clarinbridge, (Round 5), Liam Mellows V Craughwell 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 5), Loughrea V Meelick-Eyrecourt 18:15,

Minor A Hurling Championship – Group 2
Wed, 12 Sep, Venue: Kinvara, (Round 5), Salthill-Knocknacarra V St Mary’s GAA Athenry 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 5), Ballygar V Castlegar 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 5), Turloughmore V Tynagh/Abbey-Duniry 18:30,

Minor B Championship North – Group A
Fri, 14 Sep, Venue: Dunmore, (Round 2), Dunmore MacHales V Headford 19:00,
Sun, 16 Sep, Venue: Ballygar, (Round 2), St Brendan’s V Caltra 13:00,

Minor B Championship North – Group B
Fri, 14 Sep, Venue: Kilconnell, (Round 2), St Gabriel’s V Annaghdown 18:30,
Fri, 14 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V Ballinasloe 18:30,

Minor B Championship West 
Wed, 12 Sep, Venue: Clifden, (Round 2), Clifden V An Cheathrú Rua 18:45,

Minor B Hurling Championship 
Thu, 13 Sep, Venue: Gort GAA Grounds, (Group 2 Play-off 2), Gort V Kilnadeema-Leitrim 18:15,
Mon, 17 Sep, Venue: Castledaly, (Group 2 Play-off 3), St Thomas V Gort 18:15,

Minor C Championship North 
Fri, 14 Sep, Venue: Kilconly, (Round 2), Kilconly V Milltown 18:30,
Sat, 15 Sep, Venue: Brownesgrove, (Round 2), Cortoon Shamrocks V Menlough 17:00,

Minor C Championship West
Tue, 11 Sep, Venue: Kinvara, (Round 3), Kinvara V An Fhairche – Clonbur 18:45,
Sun, 16 Sep, Venue: Indreabhán, (Round 3), Mícheál Breathnach V An Spidéal 11:30,

Minor B1 Hurling Group 1
Wed, 12 Sep, Venue: Bullaun, (Round 7), Sarsfields V Cappataggle 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Killimor, (Round 7), Killimor V Ballinderreen 18:15,

Minor B1 Hurling Group 2
Wed, 12 Sep, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 7), Abbeyknockmoy V Ballinasloe 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Sylane, (Round 7), Sylane V Cois Fharraige 18:15,
Wed, 12 Sep, Venue: Skehana, (Round 7), Skehasna-Mountbellew/Moylough V Annaghdown 18:15,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here